karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Παίζει τα ...ρέστα του ο ΟΦΗ

30 Mar 2023 Written by

 Το δεύτερο παιχνίδι της σειρά των πλέι-άουτ, δίνει ο ΟΦΗ, με αντίπαλο τον Πήγασο, στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου Αθλητικού Κέντρου (Κυριακή 2/4, 5μμ).

Μετά την ήττα στην Ορεστιάδα απο τον Αθλο, οι ελπίδες του ΟΦΗ, για παραμονή στην κατηγορία, ψαλιδίστηκαν,  καθώς η διαφορά στην βαθμολογία άνοιξε στους 8 βαθμούς, ωστόσο το μήνυμα που βγαίνει απο την ομάδα, είναι ότι όσο υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες, ο ΟΦΗ θα επιχειρήσει να κάνει το καθήκον του.

Ο ΟΦΗ χρειάζεται νίκες, αλλά και απώλειες απο τον βασικό του αντίπαλο, τον Αθλο, ο οποίος αγωνίζεται στη Σκύδρα.

Ο ΟΦΗ έχει τρία συνεχόμενα παιχνίδια στην έδρα του, με Πήγασο, Σκύδρα και Αθλο, αλλά μετά την ήττα στην Ορεστιάδα, η παραμονή του δυσκόλεψε σημαντικά.

Να σημειωθεί, ότι το επόμενο παιχνίδι του ΟΦΗ με τη Σκύδρα ξανά εντός έδρας, θα γίνει Σάββατο 8/4 στις 6μμ και όχι στις 5μμ όπως είχε αρχικά προγραμματιστεί.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των πλέι οφ και πλέι άουτ:

Play Out – 2η αγωνιστική
Κυριακή 2 Απριλίου

17:00 ΟΦΗ-Πήγασος Πολίχνης στο κλ. ΒΑΚ
Διαιτητές: Κουτσούλας, Αγγελίδης, Παρατηρητής: Βλαχάκης, Επόπτες: Ξυδάκης, Συκάς, Γραμματεία: Αβραμοπούλου.

19:00 Αριστοτέλης-Αθλος Ορεστιάδας στο κλ. ΔΑ. Καλυβιών
Διαιτητές: Αβραμίδης, Δανιηλίδου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Σαρακινίδης, Χανός, Γραμματεία: Πασπάλα.

H Βαθμολογία (πλέι άουτ)
1.Πήγασος Πολίχνης 23
2.Αθλος Ορεστιάδας 17
—————————————-
3. ΟΦΗ 9
4. Αριστοτέλης Σκύδρας 4
* Οι δύο πρώτες ομάδες θα παραμείνουν στην κατηγορία.

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Σάββατο 8 Απριλίου

18:00 ΟΦΗ – Αριστοτέλης Σκύδρας (κλ. ΒΑΚ)
19:00 Πήγασος Πολίχνης – Άθλος Ορεστιάδας (κλ. “Αλέξανδρος Νικολαΐδης”)

Play Off – Τρίτος αγώνας
Τετάρτη 5 Απριλίου

17:00 Ολυμπιακός-Μίλων στο κλ. “Μ. Μερκούρη” (2-0 νίκες)
Διαιτητές: Νικάκης, Φραγκάκης, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Σπίγγου, Παπαθανασίου, Γραμματεία: Ψάρρα.

19:45 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός στην PAOK Sports Arena (2-0 νίκες)
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Βασιλειάδης, Παρατηρητής αγώνα: Θεμελής, Παρατηρητής διαιτησίας: Αντωνούλης, Επόπτες: Βασδέκης, Λούμσι, Γραμματεία: Κουμπλή.

Read 570 times Last modified on Sunday, 02 April 2023 19:21
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi