Μετά τη νέα ευρωπαϊκή τραγωδία, ο Ολυμπιακός στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ

07 Oct 2022 Written by

Mετά απο μια νέα ευρωπαϊκή τραγωδία και βαριά ήττα στο "Καραισκάκης" με 0-3 απο την Καραμπάχ απο το Αζερμπαιτζάν, ο Ολυμπιακός έρχεται στο Ηράκλειο για το παιχνίδι με τον ΟΦΗ.

"Βγάλτε τις φανέλες και φύγετε απο εδώ" φώναζαν οι φίλαθλοι των ερυθρόλευκων, απογοητευμένοι απο την ήττα και την εμφάνιση.

Τραγικός στην άμυνα, αλλά και τη μεσαία γραμμή ο Ολυμπιακός.

Για τον Ολυμπιακό πλέον, το παιχνίδι με τον ΟΦΗ, αποκτάει ακόμη μεγαλύτερη σημασία, καθώς ένα νέο στραβοπάτημα θα τον αφήσει πίσω.

Ο Ολυμπιακός απειλείται έτσι πλέον σοβαρά να καταλήξει 4ος και τελευταίος στον όμιλο, αλλά αυτό ίσως έχει τη μικρότερη σημασία, αφού η εικόνα του είναι τέτοια, που δείχνει ομάδα ανήμπορη να σηκώσει κεφάλι…

Στο β’ ημίχρονο ήρθαν τα τρία γκολ και διαμορφώθηκε το τελικό σκορ για την Καραμπάκ η οποία άνοιξε το σκορ στο 68′ με το τετ-α-τετ που είχε ο Οβούσου με τον Τζολάκη, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Χανιώτη τερματοφύλακα για ν’ ακολουθήσει το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους στο 82’ όταν μετά το τραγικό λάθος από τον Σισέ η μπάλα έφτασε στον Βέσοβιτς ο οποίος αφού απέφυγε τον Τζολάκη, πλάσαρε εύστοχα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σεϊντάεφ στο 86’ μέσα σε απογοήτευση για τον κόσμο του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι, και θα μπορούσε να έχει ισοφαρίσει σε 1-1, στο 73ο λεπτό μετά από σέντρα σουτ από τον Μασούρα.

Διαιτητής: Πέλιτο (Βοσνία)
Βοηθοί: Μπέλιγιο (Βοσνία) – Λάζιτς (Βοσνία)
4oς διαιτητής: Μπάντιτς (Βοσνία)
VAR: Μάνσοτ (Ολλανδία)
ΑVAR: Μπλανκ (Ολλανδία)

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Τζολάκης, Aβιλα, Βρσάλικο, Σισέ (83′ Βαλμπουενά), Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης (58’ Μαρσέλο), Κούντε (74’ Ινμπομ Χουάνγκ), Μπιέλ, Ροντρίγκες (60’ Μασούρας), Ουί Τζο Χουάνγκ (74’ Αμπουμπακάρ Καμαρά)

Καραμπάγκ (Γκουρμπάν Γκουρμπάνοφ): Mαγκομενταλίγεφ, Βέσοβιτς (90+1′ Χουσεΐνοφ), Γιαφαργκουλίγεφ (46’ Μπαϊράμοφ), Μουσταφαζάντε, Μπ. Χουσεΐνοφ, Γκαράγεφ, Ρίτσαρντ Αλμέιδα (65′ Ρομαό), Κάντι, Λεάντρο Αντράντε (65′ Σεϊντάεφ), Ζουμπίρ, Οβούσου (90+1′ Οζομπιτς)

Read 651 times Last modified on Saturday, 08 October 2022 22:42