karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

Γ' Εθνική: Eπιασαν κορυφή Ηρόδοτος και ΠΟΑ-Oλα τα αποτελέσματα

09 May 2021 Written by

Μετά απο 9 αγωνιστικές, πέρασε σε...Ηρακλειώτικα χέρια η κορυφή, στον Κρητικό όμιλο της Γ' Εθνικής.

Ο Ηρόδοτος κέρδισε τη Δαμάστα με 4-1, το ίδιο και ο ΠΟΑ 1-0 τον Πόρο και εκμεταλευόμενοι την ήττα του ΣΥΝΚΑ στην Ιεράπετρα με 4-1 απο την Αναγέννηση, έπιασαν κορυφή και μοιράζονται την πρώτη θέση.

Σε απόσταση ενός βαθμού απο την κορυφή και ο ΑΟΑΝ, ο οποίος κέρδισε στα Χανιά τον Πλατανιά (1-2).

Στο -2 απο την κορυφή και ο Αλμυρός, ο οποίος έκανε επιβλητικό πέρασμα απο τη Σούδα (0-5).

9η αγωνιστική-Αποτελέσματα

Γιούχτας-Ρεθυμνιακός 2-0
(52’ Σφυρογιαννάκης, 87’ Μαυρουδής)
Ηρόδοτος-Δαμάστα 4-1
(4’ Λουμπάκης, 35’, 82’ Ποτουρίδης, 90+2’ Γαρεφαλάκης – 48’ Σαβουιδάκης)
ΠΟΑ-Πόρος 1-0
(35’ Μέμμος)
Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 4-1
(19’ Πυθαρούλης, 32’ Ομπίνα, 42’, 49’ Καλλιμάνης – 68’ πεν. Νικόλτσης)
Αρης Σούδας-Αλμυρός 0-5
(11’ Γιαλούσης, 41’ Μίσκου, 60’, 72’ Αζίζι, 90’ Απλαδάς)
Πλατανιάς-ΑΟΑΝ 1-2
(50’ Γελαδάρης – 37’ πέν. Παπαδόπουλος, 82’ Μαρκάκης)
*Αρης Ρεθύμνου-Νέαπολη 0-3 ά.α.
Αστέρας Ρεθύμνου-Παλαιόχωρα 3-0 ά.α.

Η βαθμολογία
1.ΠΟΑ 20
——————————————————–
-.Ηρόδοτος 20
3.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 19
-.ΑΟΑΝ 19
5.Αλμυρός 18
6.Γιούχτας 16
7.Αρης Σούδας 14
8. Αναγέννηση Ιεράπετρας 13
9.Ρεθυμνιακός 12
-.Αστέρας Ρεθύμνου 12
——————————————————–
11.Δαμάστα 11
12.Νεάπολη 10
13.Πόρος 8
14.Πλατανιάς 4
15.Παλαιόχωρα αποχώρησε
16.Αρης Ρεθύμνου αποχώρησε

Η επόμενη (10η) αγωνιστική
Τετάρτη 12 Μαΐου (17:00)
Ηρόδοτος-Γιούχτας
Ρεθυμνιακός-ΠΟΑ
Πόρος-Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΣΥΝΚΑ-Πλατανιάς
Αλμυρός-Αστέρας Ρεθύμνου
Νεάπολη-Αρης Σούδας
*Δαμάστα-Αρης Ρεθύμνου 3-0 ά.α.
*ΑΟΑΝ-Παλαιόχωρα 3-0 ά.α.

Read 313 times Last modified on Thursday, 13 May 2021 13:36
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi