Print this page

Στις καθυστερήσεις η ΑΕΚ 1-1 με ΠΑΟ, διπλό ο ΠΑΟΚ επί του Αρη (VIDEOS)

22 Apr 2021 Written by

O ΠΑΟΚ με τη νίκη επί του Αρη (0-1) στο Κλεάνθης Βικελίδης, έπιασε τη δεύτερη θέση, ενώ η ΑΕΚ, ισοφάρισε τον Παναθηναικό στις καθυστερήσεις (1-1) και του έκοψε τα φτερά για ένα ευρωπαικό εισιτήριο.

Η ΑΕΚ με γκολ του Γκαρσία στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 1-1 τον Παναθηναϊκό στο αθηναϊκό ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League. Έτσι, η Ένωση διατηρήθηκε στο +5 από τους «πράσινους» στη μάχη για την έξοδο στην Ευρώπη. Το γκολ των «πράσινους» σημείωσε στο 36ο λεπτό ο Ιωαννίδης.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο ντέρμπι για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League και «έπιασε» τους «κίτρινους» στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 57 βαθμούς. Το γκολ σημείωσε στο 6’ ο Σβαμπ, ενώ ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, καθώς στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ουάρντα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Με γκολ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου στο 52’ ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League. Για τους «ερυθρόλευκους» αποχώρησαν τραυματίες οι Παπαδόπουλος και Λαλά.Δοκάρι με τον Αντριάν Ριέρα είχε ο Αστέρας στο πρώτο ημίχρονο.

Δείτε στα παρακάτω VIDEOS τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης.