karatzis ofi 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

metropole500x167

KABAKAS-mvpnnnn

assariotakis500x176

benneto ofi 414x140

georgia500X176

skai-korts500x176

dandaliskentriko-banner-500x167

ALMYRA2018

stella

500x167 garden

ASFALEISKRITI500X176

manolios4800x167

sevensc500x167

terranet500x176

dandaliskentriko-banner-500x176

vavoulas black-clean 500x167

pastarela-500-176-2019

watercity500x176

proactive-414-140

autotrack 500X176 2

koumantakis500x176

fimi500x167

fastfitness 500X176 01

winnerkorts

george

george

Το μπάσκετ του ΟΦΗ παίζει την Τετάρτη (25/5, 5μμ) την παραμονή του στην Β' Εθνική, με αντίπαλο την ομάδα των Χανίων, στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου.

Με δήλωση του, ο αντιπρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Κώστας Καζανάκης, κάλεσε τον κόσμο του ΟΦΗ, να δώσει το παρών στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου και να βοηθήσει την προσπάθεια του προπονητή και των παικτών ια τη νίκη, που εξασφαλίζει 100% την παραμονή του ΟΦΗ.

"Καλώ τον κόσμο του ΟΦΗ και τα μέλη μας, να είναι στο γήπεδο την Τετάρτη και να βοηθήσουμε τα παιδιά του μπάσκετ, ώστε να μείνουν στην κατηγορία. Θα είμαστε κοντά σαν διοίκηση σε όλα τα τμήματα. Θέλω να συγχαρώ και προσωπικά τα μέλη της ομάδας, για τη σημαντική νίκη τους στο παιχνίδι με τον Δούκα και τους εύχομαι καλή επιτυχία και νίκη την Τετάρτη, ώστε να κλείσει η χρονιά, με το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα".

Ικανοποιητική ήταν η παρουσία των νεαρών κολυμβητών του ΟΦΗ (9-12 ετών) στον 1ο αγώνα θερινής περιόδου προαγωνιστικών κατηγοριών, που έγινε στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.

"Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι απο τους μικρούς κολυμβητές μας. Εβγαλαν καλές επιδόσεις και μπορώ να πώ ότι μας εξέπληξαν" ανέφερε η προπονητήρια του ΟΦΗ, Βαλεντίνη Χειλουδάκη.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των μικρών κολυμβητών του ΟΦΗ:


ΓΕΝΙΚΗ ΑΓΟΡΙΩΝ

• ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
50m ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 00:53.40
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:58.81

• ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Άκυρη Εκκίνηση
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: 00:58.62

• ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:27.95
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 03:14.51
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:47.16

• ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:39.13
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 03:32.76
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:59.77

• ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
50m ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 00:53.18
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:50.61

• ΑΛΑΤΣΑΤΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 02:35.84
400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 05:45.42
800m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 11:51.49

• ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 03:00.40
200m ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 03:23.72

• ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:28.34
50m ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 00:51.75
100m ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 01:53.00

• ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΜΑΡΤΙΝ
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:49.12
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 03:47.11
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:58.88

• ΣΠΙΤΑΛΙΩΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
50m ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 01:04.35
50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 00:49.00

ΓΕΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

• ΑΡΜΟΥΤΑΚΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ
50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 00:36.22
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:26.05
200m ΥΠΤΙΟ: με χρόνο 03:21.61

• ΜΠΑΡΙΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 00:38.39
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:24.57
200m ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 03:25.83

• ΤΣΙΚΑΝΔΥΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 03:01.95
400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 06:19.70
100m ΠΡΟΣΘΙΟ: με χρόνο 01:57.74

• ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 01:17.42
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 02:50.14
800m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 12:51.84

• ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ
50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ: με χρόνο 00:43.21
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ: με χρόνο 00:51.77

Σάρωσαν τα Κύπελλα και τα μετάλλια οι σκακιστές του ΟΦΗ στο Παγκρήτιο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα, που έγινε στο Ρέθυμνο.

Οκτώ χρυσά κύπελλα, αρκετά μετάλλια και πολύτιμες εμπειρίες και παραστάσεις, για τους σκακιστές του ΟΦΗ, που συμμετείχαν.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των σκακιστών του ΟΦΗ:

Στην κατηγορία των νηπίων, ο Μάνος Βαρδαλαχάκης κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο.

Στην Α’ Δημοτικού 1ος αναδείχθηκε ο Ιωάννης Λιπαράκης με 7/7!

Στην Β΄ Δημοτικού 1oς ο Γρηγόρης Ταμιωλάκης με 7/7, που συνεχίζει τις δυνατές εμφανίσεις (λίγες ημέρες πριν είχε βγει 8ος στο Παγκόσμιο!). Στην  ίδια κατηγορία 3η θέση ο Αλέξανδρος Μηλιός.

Στην Γ’ Δημοτικού 1η στα κορίτσια η Ειρήνη Ευαγγελάτου. 

Στην Δ’ Δημοτικού την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο πήρε η Εργίνα Αναστασάκη  παλεύοντας συνέχεια στην κορυφή, ενώ στην ίδια κατηγορία, την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο πήρε η Προκοπάκη Ελισσώ, με την Καρνομουράκη Ιωάννα, (η πρώτη είχε καλύτερα κριτήρια).

Στην Ε’ Δημοτικού 3ος ο Ιωάννης Καρτσάκης.

Στην ΣΤ’ Δημοτικού 1η θέση στα κορίτσια για την Αναστασία Αναστασάκη .

Στην Α’ Γυμνασίου 2η θέση για την Κάλλια Ορφανάκη.

Στην Β’ Γυμνασίου, 1η στην κατηγορία αυτή και 1η στα κορίτσια η Ασημένια Τσαπάκη (πριν 2 εβδομάδες είχε βγει 2η στην Ελλάδα στα Κ-18) ενώ 1ος στα αγόρια ο Δημήτρης Σακλαμπανάκης σε μια πολύ καλή χρονιά.

Στην Γ΄ Γυμνασίου 1ος ο Νίκος Καζάκος.

Στα Λύκεια 1η στα κορίτσια η Ειρήνη Εργαζάκη.

Σύνολο: 8 πρώτες θέσεις

Δικαίωμα συμμετοχής στα Πανελλήνια Σχολικά που θα γίνουν στο ΣΕΦ (Πειραιάς) 12-13 Ιουνίου, με βάση την προκήρυξη της ΕΣΟ, έχουν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες.

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi