Ματσάρα και πρόκριση (VIDEO)

14 Nov 2019 Written by

Ο Πόρος, πήρε τη νίκη πρόκριση στο Γάζι επί του Αλμυρού με 1-2, σε ένα παιχνίδι ματσάρα στο Γάζι.

Ο Μεμοτσέλα μόλις στο 5' άνοιξε το σκορ για τον Πόρο με τον Γιαλούση να ισοφαρίζει με πέναλτι στο 25'. Στην επανάληψη, ο Πήλιος (71') ήταν εκείνος που σκόραρε και χάρισε τη νίκη - πρόκριση στην ομάδα του Πόρου.

Δείτε στο παρακάτω VIDEO τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης απο το Crete2day.

*Στο άλλο  παιχνίδι, ο Γιούχτας συνέτριψε με 6-0 την Δόξα Ηρακλείου στις εγκαταστάσεις του Lido Soccer.

*Οι 30 ομάδες που θα μπουν στην κληρωτίδα της επόμενης φάσης είναι: Πόρος, Γιούχτας, ΠΟΑ, Ηρόδοτος, Ρωμανός, ΠΑΝΟΜ, ΠΑΟΚ, ΑΟΤ, Μοίρες, Ανθεστίων, Γόρτυς, Μινωική, ΟΦΑ, Χερσόνησος, Δίας, Μαραθώνας, Αγία Βαρβάρα, Γούβες, Ρούβας, Νέοι Εργοτέλη, Φαιστός, Κεραυνός, Γιούχτας 2010, Δειλινά, Ερμής Ατσαλένιου, Πήγασος, Ποσειδώνας, Θέρισος, Νέοι Ηροδότου και Νέοι Μοιρών.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ο τεχνικός του ΟΦΗ, Μανόλης Σουτζής, ανέφερε ότι:

" Για μας είναι μία πολύ δύσκολη εβδομάδα. Παίξαμε ένα παιχνίδι την Κυριακή, παίξαμε σήμερα το ματς Κυπέλλου και έχουμε ακόμα ένα παιχνίδι - τελικό το Σάββατο.

Η ομάδα ήταν αλλαγμένη κατά τα 9/11 από την προηγούμενη Κυριακή γιατί θέλουμε να δώσουμε σημαντικό βάρος στο παιχνίδι του Σαββάτου. Νομίζω πως ήταν μία πολύ δύσκολη, απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο.

Θεωρώ πως στο πρώτο ημίχρονο ξεκινήσαμε ιδανικά, βάλαμε ένα πολύ όμορφο γκολ από κει και πέρα όμως νομίζω πως ο Αλμυρός ήταν καλύτερος από εμάς.

Εμείς ενώ είχαμε πει να μην οπισθοχωρήσουμε, οπισθοχωρήσαμε, ίσως από ένστικτο και από το γεγονός πως χρειαζόμασταν απεγνωσμένα μία νίκη. Ο Αλμυρός έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες και κάποια στιγμή έγινε και το πέναλτι στο οποίο δεν θέλω να αναφερθώ καν και κάπως έτσι δεχτήκαμε το γκολ.

Από κει και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο νομίζω ότι μέχρι το 30' ο Αλμυρός ήταν καλύτερος από μας, έχασε κάποιες ευκαιρίες και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί. Εμείς σε μία αντεπίθεση ευτυχήσαμε να βρούμε ένα γκολ και να προηγηθούμε και νομίζω πως από κει και πέρα διαχειριστήκαμε το ματς όπως έπρπε.

Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου, πλέον επικεντρωνόμαστε στο ματς του Σαββάτου που είναι τελικός για μας. Εύχομαι καλή συνέχεια στον Αλμυρό και μακάρι να πετύχει τους στόχους του".

O τεχνικός του Αλμυρού Βασίλης Πλεσίτης, ανέφερε ότι:

" Νομίζω πως έγινε ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον παιχνίδι ανάμεσα σε δύο αξιόλογες ομάδες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια που καταβάλαμε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Πετύχαμε ένα γκολ αλλά μετά δημιουργήσαμε πολλές καλές στιγμές και πολλές προϋποθέσεις για να πετύχουμε ένα δεύτερο που θα μας έβαζε σε θέση οδηγού όμως τελικά δεν το καταφέραμε.

Είμαι όμως πολύ ευχαριστημένος παρά τα συνεχόμενα παιχνίδια Κυριακή - Τετάρτη, Κυριακή - Τετάρτη, οι παίκτες μας ανταποκριθήκανε.

Τώρα πρέπει να στρέψουμε όλο το ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα που είναι ο πρώτος και κυρίαρχος στόχος

Συγχαρητήρια στον Πόρο και καλή συνέχεια στο Κύπελλο και στο πρωτάθλημα γιατί φαίνεται πως έχει μία ιδιαίτερα καλή ομάδα".

Read 1015 times Last modified on Thursday, 14 November 2019 14:05