ΟΦ(η)ς που...δαγκώνει!

07 Mar 2018 Written by

Του Γιώργου Κορτσιδάκη

Ο ΟΦΗ συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του για την άνοδο στην Σούπερ Λίγκ.

Με την 7η συνεχόμενη νίκη του και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ, ο ΟΦΗ έκανε επίδειξη ισχύος και στο Αιγίνιο κερδίζοντας τον Αιγινιακό με 0-3 και παραμένει δυνατά σε τροχιά ανόδου.

Μάλιστα ο ΟΦΗ με τη νίκη του αυτή, εκτός του ότι έμεινε στην δεύτερη προνομιούχο θέση, πλησίασε και στους 2 βαθμούς τον Αρη, ο οποίος έμεινε στο 0-0 με την Καλλιθέα στο Ελ Πάσο.

Ο ΟΦΗ στο Αιγίνιο στηρίχθηκε και πάλι στην πολύ καλή του αμυντική λειτουργία, αλλά και την ποιότητα που είχε στις επιθετικές συνεργασίες.

Η τριπλέτα Μάνος-Βουό-Κουτσιανικούλης λειτούργησε και πάλι ιδανικά.

Στο πρώτο γκολ του Μάνου στο 6’ ο Κουτσιανικούλης έδωσε ωραία πάσα στο Μάνο και εκείνος με πλασέ μέσα στην περιοχή άνοιξε το σκορ και πέτυχε το 15ο φετινό του γκολ.

Ενώ στο 48’ ήταν η σειρά του Μάνου να «φτιάξει» το γκολ του Κουτσιανικούλη, ο οποίος με υπέροχη εκτέλεση με σουτ στην κίνηση, κλείδωσε τη νίκη του ΟΦΗ, κάνοντας το 0-2.

Το 0-3 έκανε ο Πουρτουλίδης με ωραία κεφαλιά-ψαράκι στις καθυστερήσεις του αγώνα, μετά από σέντρα του Μπολάκη.

Ο ΟΦΗ είχε ακόμη δοκάρι με το Μάνο στο 63’ αλλά και 4-5 κλασσικές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο και το 0-3, φαντάζει μάλλον λίγο για την ανωτερότητα του ΟΦΗ στο παιχνίδι.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, καθάρισε εύκολα και αυτό το ματς και πλέον σκέφτεται το παιχνίδι της Κυριακής με τα Τρίκαλα στο Γεντί Κουλέ.

Βήμα-βήμα, παιχνίδι με παιχνίδι για την άνοδο!

Read 792 times Last modified on Friday, 09 March 2018 12:01