Ο ΟΦΗ καθάρισε με επιβλητική πεντάρα την Αναγέννηση Καρίτσας στο Γεντί Κουλέ (5-0) στην πιο παραγωγική φετινή του εμφάνιση, την ίδια ώρα που οι αντίπαλοι του στην μάχη της ανόδου κέρδισαν.
Απο το Σάββατο (18/2) ο Απόλλων πέρασε εύκολα απο τα Χανιά (1-4), ενώ την Κυριακή ήταν η σειρά της Λαμίας, να κερδίσει με 2-0 τη Σπάρτη και να παραμείνει στην πρώτη θέση/
Βέβαια, για τη Λαμία, απομένει να δούμε τι συμβαίνει στην υπόθεση με τη χρησιμοποίηση 6 ξένων στο παιχνίδι (Διαβάστε εδώ σχετικά).
Χωρίς αγωνα πήρε τους τρείς βαθμούς ο Αρης με τον Πανθρακικό.
Ο ΟΦΗ συνεχίζει 5ος, ενώ πλησίασε στους δυο βαθμούς τον τέταρτο Αγροτικό Αστέρα, ο οποίος ητήθηκε απο την Καλλονή στη Μυτιλήνη.
Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία στην 16η αγωνιστική της Football league:
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(16η αγωνιστική)
Σάββατο (18/2)
ΑΟ Χανιά - Απόλλων Σμύρνης 1-4 (87' Σταματής - 25', 37' Διαμαντόπουλος, 72' Σιατραβάνης, 78' Ουίλι Μπαρμπόσα)
Κυριακή (19/2)
Τρίκαλα - Καλλιθέα 2-2 (47' Γιαννιτσάνης, 93' Λεάντρο - 56' Σταματάκος, 66' Σμυρλής)
Λαμία - Σπάρτη 2-0 (15' Όμο, 77' Βασιλόγιαννης)
Πανελευσινιακός - Παναιγιάλειος 0-0
ΟΦΗ - Αναγέννηση Καρδίτσας 5-0 (37' Χαντί, 43' Μπόατεγκ, 46', 48'-76' Βουό)
Καλλονή - Αγροτικός Αστέρας 1-0 (58' Ρεπετσάς)
Αχαρναϊκός - Αιγινιακός 3-1 (34' Τζέφερσον, 68', 71' Ντάγκρας - 30' Ζγκούρι)
Πανσερραϊκός - Κισσαμικός 1-0 (45'+2' πεν. Γκούρτσας)
Άρης - Πανθρακικός (3-0 α.α.)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Απόλλων Σμύρνης 40
2. Λαμία 40
................................................
3. Άρης 34
4. Αγροτικός 29
5. ΟΦΗ 27
6. Σπάρτη 24
7. ΑΟΧ 21 *
8. ΑΟ Τρίκαλα 22 *
9. Παναιγιάλειος 20
10. Αχαρναϊκός 20
11. Πανσερραϊκός 19
12. Κισσαμικός 16 *
13. Αναγέννηση Καρδίτσας 16 *
14. Καλλιθέα 16
................................................
15. Αιγινιακός 12
16. Καλλονή 12
17. Πανελευσινιακός 8
18. Πανθρακικός -6
* Ο εξ' αναβολής αγώνας Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΟ Χανιά για τη 10η αγωνιστική θα γίνει στις 8 Μαρτίου.
** Ο εξ' αναβολής αγώνας Τρίκαλα - Κισσαμικός για την 11η αγωνιστική θα γίνει την Τετάρτη 8 Μαρτίου.
H επόμενη αγωνιστική (Τεταρτη 22/2)
Aιγινιακός-ΟΦΗ
Κισσαμικός-Αχαρναικός
Πανσερραικός-Καλλονή
Αγροτικός Αστέρας-Ελευσίνα
Αναγέννηση Καρδίτσας-Λαμία
Παναιγιάλειος-Τρίκαλα
Σπάρτη-Αρης
Καλλιθέα-ΑΟΧανιά
Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός 3-0 α.α.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:
Ο Βουό είχε κέφια και ο ΟΦΗ 5-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας