kortsidakis500x176fimi

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

logo rossetti 300dpi

dandaliskentriko-banner-500x176

autotrack 500X176 2

PASTARELLA 500x176

balnea111

stella

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

KABAKAS-mvpnnnn

skai-korts500x176

Μια νίκη απο την άνοδο ο Αρης, 3-3 απο 0-3 ο ΑΟΧανιά/Κισσαμικός-Τι έγινε στην Football league

25 Apr 2018 Written by

Ο Άρης νίκησε εύκολα τον Απόλλωνα Λάρισας (3-0) και με νίκη την επόμενη αγωνιστική "κλειδώνει" την άνοδο. "Καθαρίζει" με την τρίτη θέση η Παναχαϊκή, νίκες για Σπάρτη - Δόξα Δράμας. Παραίτηση Χαραλαμπίδη στον Πανσερραϊκό, μετά την ήττα-ταφόπλακα απο τον Αιγινιακό στις Σέρρες με γκολ στις καθυστερήσεις (1-2), 3-3, απο 0-3, το ΑΣΑ - ΑΟΧ Κισσαμικός.
Τετάρτη 25 Απριλίου

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΟΧ Κισσαμικός 3-0 (63' Σουντουρά, 72' Τζέκο, 89' Πλαβούκος - 22' αυτ. Κωνσταντινόπουλος, 32' Ξύδας, 45' Λέο)

Πανσερραϊκός - Αιγινιακός 1-2 (89' Ενομό - 44' Πέριτς, 90+ Σοφιάνης)

Δόξα Δράμας - Απόλλων Πόντου 3-1 (10' Γκότοβος, 79' Γουνδουλάκης, 92' Κουσκουνάς - 28' Χασομέρης)

Σπάρτη - Τρίκαλα 1-0 (13' Οικονομόπουλος)

Άρης - Απόλλων Λάρισας 3-0 (22', 72' Διαμαντόπουλος, 52' Πλατέλλας)

Παναχαϊκή - ΑΕ Καραϊσκάκης Αρτας 2-0 (2' Κυνηγόπουλος, 19' Μασούρας)

Βέροια - Καλλιθέα 0-3 α.α.

Αχαρναϊκός - Εργοτέλης 0-3 α.α.

Πέμπτη 26 Απριλίου

ΟΦΗ - Παναιγιάλειος (17:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άρης 67

2. ΟΦΗ 65

................................................

3. Παναχαϊκή 57

4. ΑΟΧ Κισσαμικός 51

5. Δόξα Δράμας 47

6. Τρίκαλα 45

7. Απόλλων Πόντου 44

8. Καραϊσκάκης 43

9. Απόλλων Λάρισας 43

10. Σπάρτη 38

11. Εργοτέλης 36

12. Αναγέννηση Καρδίτσας 35

................................................

13. Αιγινιακός 35

14. Πανσερραϊκός 28

15. Παναιγιάλειος 24

16. Καλλιθέα 22

17. Βέροια 5

18. Αχαρναϊκός -51

** Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29Η)

Σάββατο 28 Απριλίου

Καλλιθέα - Σπάρτη (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

Κυριακή 29 Απριλίου

Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 ΕΡΤ3, «Γ. Παραλυκίδης»)

Απόλλων Πόντου - ΟΦΗ (17:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Τρίκαλα - Πανσερραϊκός (17:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας (17:00 WEB ΕΡΤ, Γήπεδο Φιλιππούπολης)

Καραϊσκάκης Άρτας - Άρης (17:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Εργοτέλης - Βέροια 3-0 α.α.

Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός 3-0 α.α.

Δευτέρα 30 Απριλίου

ΑΟΧ Κισσαμικός - Παναιγιάλειος (17:00, Δημ. Περιβολίων)

 

Read 158 times
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio