Νίκη-ανάσα για το Ηράκλειο

10 Dec 2017 Written by

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, το Ηράκλειο επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 74-69 του Ιπποκράτη Κω, στα Δυο Αοράκια, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής  μπάσκετ.

ΕΠιο εύκολη απο ότι δείχνει το τελικό 74-69 η νίκη για το Ηράκλειο, που προηγήθηκε με 46-25 στο ημίχρονο και μια χαλάρωση στην τελευταία περίοδο, έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πλησιάσουν, χωρίς περαιτέρω ανησυχία για την κρητική ομάδα.

Διαιτητές: Διμπινούδης, Φασόλης.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 46-25 (ημίχ.), 64-51, 74-69.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γ. Μακράκης): Κίτσος Ι., Σταμπουλής 16, Μποχωρίδης 10 (2), Πετράκης 4, Λιανός 11 (2), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 18 (2), Παπαδάκης 4, Λάκκας 8 (2).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Χ. Κουλουριώτης): Κουμπούρας 17, Τρύπας 4 (1), Ονάσογλου 25 (3), Σκούφης 5 (1), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 13, Λεκάκης, Χαρίσης 2, Τσακαλέρης 4.