Επεισοδιακό το φινάλε στο Αχαρναικός-ΟΦΗ!

15 Jan 2017 Written by

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε του αγώνα Αχαρναικός-ΟΦΗ 2-3, το οποίο κρίθηκε στις καθυστερήσεις με τον ΟΦΗ να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά να κάνει μια εντυπωσιακή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, να βάζει τρία γκολ και να παίρνει τη νίκη με γκολ του Χίσι στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Μετά το γκολ του ποδοσφαιριστή του ΟΦΗ, οι παίκτες του Αχαρναικού, επιτέθηκαν στους παίκτες του ΟΦΗ.

Στη σύρραξη συμμετείχαν και οι παίκτες απο τον πάγκο του Αχαρναικού.

Οι του Αχαρναικού υποστήριξαν ότι ο Μάνος του ΟΦΗ, τους έκανε χειρονομία μετά το 2-3.

Μετά απο διακοπή αρκετών λεπτών, το παιχνίδι συνεχίστηκε για λίγο, αλλά ο διαιτητής Μπλάνας σφύριξε τη λήξη.

Και μετά το σφύριγμα της λήξης οι του Αχαρναικού συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο.

Μετά απο αρκετη ώρα επανήλθε η ηρεμία, αλλά η αποστολή του ΟΦΗ είχε προβλήματα και όταβ αποχώρησε απο το γήπεδο του Μενιδίου.

Πάντως απο την επίσημη διοίκηση του Αχαριαικού, οι άνθρωποι του ΟΦΗ, δεν έχουν κανένα παράπονο όπως είπαν, καθώς η ένταση αφορούσε κυρίως τους παίκτες μέσα στο αγωνιστικό χώρο.

Μάλιστα όπως είπαν οι άνθρωποι του ΟΦΗ οι παράγοντες του Αχαρναικού, προστάτεψαν την αποστολή του ΟΦΗ, για να φύγει απο το γήπεδο, παρά την ένταση που υπήρχε με φιλάθλους του Αχαρναικού.