kortsidakis500x176fimi

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

logo rossetti 300dpi

dandaliskentriko-banner-500x176

autotrack 500X176 2

PASTARELLA 500x176

balnea111

stella

vavoulas336x280 build

kortsidakis 500x176 arxontiko

KABAKAS-mvpnnnn

skai-korts500x176

Οι αντίπαλοι του ΟΦΗ στους ομίλους του Κυπέλλου-Δείτε το πρόγραμμα

18 Sep 2018 Written by

 Με Ξάνθη, Κέρκυρα (Κασσιόπη), Νίκη Βόλου, θα αναμετρηθεί ο ΟΦΗ στον 7ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδος, όπως προέκυψε από την κλήρωση, που έγινε την Τρίτη (18/9), στα γραφεία της ΕΠΟ.

Από τις 4 ομάδες, προκρίνονται στην επόμενη φάση οι δυο πρώτες.

Οι ομάδες της Σούπερ Λίγκ, θα δώσουν ένα εντός έδρας παιχνίδι και δυο εκτός έδρας.

Στην περίπτωση του ΟΦΗ, τα εκτός είναι με Ξάνθη και Κέρκυρα και το εντός έδρας με τη Νίκη Βόλου.

Το πρώτο παιχνίδι του ΟΦΗ στην Ξάνθη, θα γίνει την επόμενη εβδομάδα (25,26, 27/9).

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ παίζει και την Κυριακή (23/9) στην Ξάνθη, για το πρωτάθλημα.

Με ΠΑΟΚ, Αρη και Αήττητο Σπάτων κληρώθηκε ο Εργοτέλης!

Με Πανιώνιο, Λάρισα και Καλαμαριά ο Ηρόδοτος!

Τέλος με Παναθηναικό και Παναιτωλικό στον ίδιο όμιλο ο ΑΟΧανιά/Κισσαμικός και ο πρωτάρης ΟΦΙεράπετρας!

Οι αγωνιστικές έχουν ως εξής:

1η Αγωνιστική: Ξάνθη-ΟΦΗ (25-26-27/ 9 /2018)

2η Αγωνιστική: ΟΦΗ-Νίκη Βόλου (30-31/10 /2018 και 01/11/2018)

3η Αγωνιστική: Κέρκυρα-ΟΦΗ (4-5-6 /12/2018)

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

1oς όμιλος: Ατρόμητος, ΠΑΣ Γιάννινα, Ηρακλής, Θύελλα Καμαρίου

2oς όμιλος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Βόλος

3oς όμιλος: Παναιτωλικός, Παναθηναϊκός, ΑΟΧανιά/Κισσαμικός, ΟΦΙεράπετρας

4oς όμιλος: ΠΑΟΚ, Άρης, Εργοτέλης, Αήττητος Σπάτων

5oς όμιλος: Ολυμπιακός, Λεβαδειακός, Παναχαϊκή, Άρης Αβάτου

6oς όμιλος: Αστέρας Τρίπολης, Απόλλων Σμύρνης, Τρίκαλα, Απόλλων Παραλιμνίου.

7oς όμιλος: Ξάνθη, ΟΦΗ, Κασσιόπη, Νίκη Βόλου

8oς όμιλος: Πανιώνιος, ΑΕΛ, Απόλλων Πόντου, Ηρόδοτος

 

Οι ημερομηνίες των αγώνων

Οι αγώνες της 4ης φάσης θα διεξαχθούν ως εξής:

1η Αγωνιστική 25-26-27/ 9 /2018

2η Αγωνιστική 30-31/10 /2018 και 01/11/2018

3η Αγωνιστική 4-5-6 /12/2018

Τα γκρούπ της κλήρωσης

1ο Γκρουπ: ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, Ατρόμητος, Αστέρας, Ξάνθη, Πανιώνιος, Παναιτωλικός.

2ο Γκρουπ: ΠΑΣ Γιάννινα, Λεβαδειακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Λαμία, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Άρης.

3ο Γκρουπ: Κέρκυρα, Παναχαϊκή, Κισσαμικός, Τρίκαλα, Απόλλων Πόντου, Απόλλων Λάρισας, Εργοτέλης, Ηρακλής.

4ο Γκρουπ: Ηρόδοτος, Βόλος, Αήττητος Σπάτων, Απόλλων Παραλιμνίου, Άρης Αβάτου, Θύελλα Καμαρίου, Νίκη Βόλου, ΟΦ Ιεράπετρας.

Οι ομάδες που μπήκαν στην κληρωτίδα:

ΑΕΚ, ΑΕΛ, Απόλλων Σμύρνης, Άρης, Αήττητος Σπάτων, Ατρόμητος, Λαμία, Λεβαδειακός, Ξάνθη, Ολυμπιακός, ΟΦΗ, Παναθηναϊκός, Παναιτωλικός, Πανιώνιος, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Γιάννινα, Ηρόδοτος, Βόλος, Εργοτέλης, Ηρακλής, Αήττητος Σπάτων, Κέρκυρα, Απόλλων Λάρισας, Απόλλων Πόντου, Παναχαϊκή, Κισσαμικός, Τρίκαλα, Απόλλων Παραλιμνίου, Άρης Αβάτου, Θύελλα Καμαρίου, Νίκη Βόλου, ΟΦ Ιεράπετρας.

*Φέτος για πρώτη φορά συμμετείχαν οι Κυπελλούχοι των περσινών ΕΠΣ, με Νίκη Βόλου, ΟΦΙεράπετρας, Άρη Αβάτου, Θύελλα Καμαρίου και Απόλλωνα Παραλιμνίου να προκρίνονται στους ομίλους.

*Ο τελικός θα γίνει στις 18 Μαϊου στο ΟΑΚΑ.

Read 391 times Last modified on Wednesday, 19 September 2018 13:46
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio