karatzis ofi 500x167

dandaliskentriko-banner-500x176

pwm 2 500x176

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

terranet500x176

KEN ofi 500x167

kortsidakis500x176fimi

pastarela-500-176-2019

autotrack 500X176 2

stella

balnea111

skai-korts500x176

vavoulas black-clean 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

georgia500X176

watercity500x176

KABAKAS-mvpnnnn

benneto500x176

Να μείνει ο ΟΦΗ στην Volley League

14 Feb 2020 Written by

"Εχουμε ένα παιχνίδι με ένα πολύ δύσκολο αντίπαλο, μια πολύ καλή ομάδα, όμως θα προσπαθήσουμε και σε αυτό το παιχνίδι για το καλύτερο" ανέφερε ο Ανέστης Γιαννακόπουλος, για το παιχνίδι της ομάδας βόλει του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ που θα γίνει το Σάββατο 15/2 στις 4.30μμ στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου.

Ο προπονητής που πλέον αναλαμβάνει τα ηνία της ομάδας μετά την παραίτηση του Δημήτρη Ζλατιλίδη, τονίζει ακόμη ότι "θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί μέχρι και το τελευταίο παιχνίδι, μέχρι και τον τελευταίο πόντο, για να μπορέσει ο ΟΦΗ να μείνει στην Volley League και απο εκεί και πέρα να σχεδιάσει καλύτερα το μέλλον του" ανέφερε.

Στο μεταξύ, σε έντονα φορτισμένο κλίμα ο Δημήτρης Ζλατιλίδης αποχαιρέτησε τους παίκτες του ΟΦΗ και τους ευχήθηκε καλή επιτυχία στο υπόλοιπο της σεζόν. "Για τις προσωπικότητες σας, αλλά και για την ομάδα, προσπαθήστε να κρατήσετε την ομάδα στην κατηγορία" τους είπε.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Οι διαιτητές και το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Volley League 2019-20:

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2020

Βαρδινογιάννειο 16.30 (V.L. - T.V.): Ο.Φ.Η. - Π.Α.Ο.Κ.

Διαιτητές: Ονόπας, Νικολόπουλος, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κόκκας, Κανδηλιεράκης, Γραμματεία: Κουνδουράκη, Σπαντιδάκη.

Ζηρίνειο 18.30 (V.L. - T.V.): Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Α.Σ. Ελπίς Αμπελοκήπων

Διαιτητές: Αγγελίδης, Κουτσούλας, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Παπαγιαννόπουλος, Βαρατάσης, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Δ. Βικέλας Σύρου 20.00 (V.L. - T.V.): Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός

Διαιτητές: Φραγκάκης, Μουλά Λ., Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Συρίγος, Βρούτσης, Γραμματεία: Πιρπινιά.

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020

Μ. Παρασκευόπουλος 17.30: Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Διαιτητές: Τζεπκινλής, Ιωαννίδης, Παρατηρητής: Σαρδάνης, Επόπτες: Βαγγέλογλου, Βασιλάκης, Γραμματεία: Χριστοδούλου.

Μίκρας 19.00 (ΕΡΤ Sports): Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Παναθηναϊκός Α.Ο.

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Γεωργιάδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Τοσουνίδης, Δρανίτσας, Γραμματεία: Κουμπλή.

VOLLEY LEAGUE 2019-20
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ ΑΓ. Ν-Η ΣΕΤ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - 12η αγωνιστική
1. Ολυμπιακός 32 12 11-01 35-09 08/2: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-14, 25-18, 25-19)
2. Παναθηναϊκός 29 12 10-02 32-12 08/2: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Ο.Φ.Η. 3-2 (19-25, 25-23, 18-25, 27-25, 15-08)
3. Π.Α.Ο.Κ. 27 12 09-03 30-14 08/2: Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων - Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (21-25, 20-25, 11-25)
4. Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 23 12 08-04 27-17 09/2: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 3-1 (19-25, 25-22, 25-20, 25-22)
5. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 22 12 07-05 26-20 09/2: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 3-0 (25-21, 25-12, 25-23)
6. Ηρακλής Πετοσφαίριση 16 12 06-06 22-19 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - 13η αγωνιστική
7. Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 13 12 05-07 18-26 15/2, 16.30: Ο.Φ.Η. - Π.Α.Ο.Κ.
8. Ο.Φ.Η. 11 12 03-09 15-28 15/2, 18.30: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων
9. Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων 4 12 01-11 07-33 15/2, 20.00: Α.Ο.Φοίνικας - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός
10. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0 12 00-12 02-36 16/2, 17.30: Μ.Γ.Σ.Εθνικός - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
*Στον Ηρακλή έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί*Οι 6 πρώτες ομάδες θα παίξουν play-off 16/2, 19.00 (ΕΡΤ): Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Read 149 times Last modified on Friday, 14 February 2020 15:36
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi