karatzis ofi 500x167

dandaliskentriko-banner-500x176

pwm 2 500x176

ASFALEISKRITI500X176

ALMYRA2018

fastfitness 500X176 01

terranet500x176

KEN ofi 500x167

kortsidakis500x176fimi

pastarela-500-176-2019

autotrack 500X176 2

stella

balnea111

skai-korts500x176

vavoulas black-clean 500x167

lokal-500-176-2019

kortsidakis 500x176 arxontiko

georgia500X176

watercity500x176

KABAKAS-mvpnnnn

benneto500x176

Mε δικά του παιδιά το πόλο του ΟΦΗ στη Β' Εθνική

14 Feb 2020 Written by

Στην μάχη του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής, μπαίνει η υδατοσφαίριση του ΟΦΗ η οποία μετέχει στον όμιλο Κρήτης, με τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης, τη Ροή (Αθηνών) και το Ρέθυμνο.

Ο ΟΦΗ θα παρουσιάσει φέτος στην Β' Εθνική μια νεανική ομάδα, με παιδιά απο τις υποδομές του, οι οποίοι θα πλαισιωθούν και με κάποιους έμπειρους παίκτες.

Ο βασικός κορμός είναι η ομάδα Εφήβων και Νέων Ανδρών του ΟΦΗ.

Ο επικεφαλής της υδατοσφαίρισης του ΟΦΗ Μιχάλης Σπαγουλάκης τονίζει στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ, στο ofierasitechnis.gr ότι "τα παιδιά αυτά αποτελούν τον κορμό της ομάδας μας, για τα επόμενα χρόνια. Είναι γεννημένοι το 2000 και νεότεροι.Θα κερδίσουν σημαντικές εμπειρίες σε ένα δυνατο πρωτάθλημα".

Την τεχνική καθοδήγηση της ομάδας πόλο του ΟΦΗ θα έχουν ο Γιώργος Σπαγουλάκης και ο Χάρης Ζουράρης.

"Εχουμε πολλά νέα παιδιά στα οποία στηριζόμαστε. Θέλουμε να τους παντρέψουμε με 4-5 μεγάλους και να βοηθηθούν και τα ίδια παιδιά μέσα απο αυτό" τονίζει ο Γιώργος Σπαγουλάκης.

Πρόκειται για τον πρώτο γύρο, του πρωταθλήματος.

Οι αγώνες του Β' Γύρου θα διεξαχθούν 2-4 Απριλίου.

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10) θα αγωνιστούν, στη Β' Φάση (22-24/5), στους 2 Ομίλους Ανόδου και οι υπόλοιπες (σύνολο 10) στους 2 Ομίλους Καθόδου (υποβιβάζονται οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου, σύνολο 4).

Η Τελική Φάση είναι προγραμματισμένη για τις 3-6 Ιουλίου

Οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρώτης φάσης:

Σάββατο 15/2

10.30 πμ ΟΦΗ-Ροή

11.30 Ρέθυμνο-Δελφίνια

5μμ ΟΦΗ-Δελφίνια

6μμ Ρέθυμνο-Ροή

Κυριακή 16/2

10 πμ Ρέθυμνο-ΟΦΗ

 ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

Τα παιχνίδια του Α' Γύρου της Α' Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, διεξάγονται το τριήμερο 14-16 Φεβρουαρίου σε 5 Ομίλους.

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Αμαρουσίου): Τρίτων Αμαρουσίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νίκαιας): Άρης Νίκαιας, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Ναυπλίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Δημοτικό Αλίμου & Εθνικό Ηρακλείου): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΣΚ Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Εθνικό): Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας, Επειός Ήλιδας, Νηρέας Λαμίας.

 *Με ανακοίνωση του το Διοικητικό Συμβούλιο του Ερασιτέχνη ΟΦΗ, εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια στο μέλος της Επιτροπής Υδατοσφαίρισης του ΟΦΗ, Δημήτρη Παπαδάκη για το θάνατο τυ πεθερού του.

Read 200 times Last modified on Friday, 14 February 2020 16:52
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

liveonyou-livestream

stoixim2019

logo rossetti 300dpi