KORTS SKAI 340x150

Το Δ.Σ. του Ερασιτέχνη ΟΦΗ με ανακοίνωση του εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια στο μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 και περιφερειακό σύμβουλο, Νίκο Συριγωνάκη, για τον χαμό του πατέρα του.Αντιπροσωπεία της διοίκησης του Ερασιτέχνη ΟΦΗ θα παραστεί στην κηδεία που θα γίνει την Δευτέρα (27/3, 3μμ) στους Ζωφόρους.

Με το…μυαλό στα μπαράζ ανόδου στην Α1 βόλει, που θα γίνουν μετά το Πάσχα, ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ στο ται-μπρέικ στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάνειου αθλητικού κέντρου, από τον ΑΟ Μαρκόπουλου, στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για την κανονική διάρκεια της σεζόν.

Ο ΟΦΗ, που έχει κερδίσει την είσοδο του στα μπαράζ ανόδου, έχει ένα ακόμη διαδικαστικό παιχνίδι με την Παλλήνη.

Στο παιχνίδι, το Μαρκόπουλο μπήκε δυνατά και πήρε τα δυο πρώτα σετ με 22-25 και 16-25, ο ΟΦΗ πήρε το τρίτο με 25-19, αλλά και το τέταρτο μετά από μεγάλη μάχη με 30-28.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο πέμπτο σετ, όπου οι φιλοξενούμενοι είχαν πιο καθαρό μυαλό και το πήραν με 15-13.

Ο προπονητής της ομάδας βόλει του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης, ανέφερε στην επίσημη σελίδα του ΟΦΗ ofierasitechnis.gr ότι «δεν μπήκαμε στο παιχνίδι στα δυο πρώτα σετ.

Το μυαλό μας είναι στα μπαράζ. Αυτά τα παιχνίδια είναι διαδικαστικά.

Ότι είχαμε να πετύχουμε στην κανονική διάρκεια, το πετύχαμε. Πρέπει να ετοιμαστούμε για αυτά τα παιχνίδια μετά το Πάσχα, που θα κρίνουν τη χρονιά.

Υπάρχει κούραση , καθώς έχουμε κάνει 240 προπονήσεις, από την αρχή της σεζόν».

Τα σετ : 22-25, 16-25, 25-19, 30-28, 13-15.

Προηγήθηκε με 5-2 στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά τελικά έχασε το παιχνίδι!

Το πόλο του ΟΦΗ υπέστη απρόβλεπτη ήττα από τον Ηλυσιακό με 5-6 στο κολυμβητήριο Ηρακλείου, καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει για κάτι λιγότερο από δυο οκτάλεπτα!

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 5-2 στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου και από εκεί και μετά δεν κατάφερε να σκοράρει μέχρι τη λήξη του αγώνα!

Ετσι, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλευόμενοι αυτό το μπλάκ-άουτ του ΟΦΗ, πήραν τη νίκη με 5-6, καθώς έκαναν ένα 1-4 στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ το τελευταίο δεκάλεπτο, έληξε χωρίς σκορ (0-0).

Με την ήττα αυτή μπήκε σε περιπέτειες η προσπάθεια του ΟΦΗ να πιάσει τον όμιλο ανόδου και να εξασφαλίσει από νωρίς την παραμονή του στην Α2.

«Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Από το τρίτο οκτάλεπτο και μετά δεν ξαναβάλαμε γκολ. Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω. Είχαμε κάποια προβλήματα με ιώσεις και αυτό ίσως μας επηρέασε. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε για να μπούμε στον όμιλο ανόδου» ανέφερε ο έφορος πόλο του ΟΦΗ Μιχάλης Σπαγουλάκης στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ, ofierasitechnis.gr.

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 3-1, 1-4, 0-0.

ΟΦΗ (Βολτυράκης): Τσαβολάκης, Παπανικολάου 1, Κόκκινος, Ιερωνυμάκης,Βασιλάκης 1, Σπυριδάκης, Γιαννάκης, Λεονταράκης 2, Γεωργόπουλος, Κλήμος 1, Γιγουρτάκης, Σπαγουλάκης, Καβουσανός, Λεονταράκης Ζ., Βάλσαμος.

Τα γκολ του Ηλυσιακού πέτυχαν οι Λάππας 4, Κωνσταντόπουλος 1 και Φαφαλιός 1.

Πολύτιμη νίκη για την ομάδα του Κισσαμικού με 2-1 απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας, σε ματς που έγινε στα Περιβόλια για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος Stoiximan.gr FOOTBALL LEAGUE 2016-2017.

Το “χρυσό” γκολ πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Τσερκέζος, μετά από στρώσιμο του Μαρτίνεθ σε εκτέλεση φάουλ. Ο Κισσαμικός προηγήθηκε στο 17’ με τον Μίλιτς και η Αναγέννηση ισοφάρισε στο 39’ με τον Τζέκο.

Οι φάσεις του αγώνα
5’ Σουτ του Μαρτίνεθ μπλοκάρει ο Πρίφτη.
7’ Σέντρα του Τσερκέζου ο Καραγιάννης με το κεφάλι προσπαθεί να διώξει προ του Μίλιτς και ο Πρίφτη αποτρέπει το αυτογκόλ μπλοκάροντας την μπάλα.
17’ ΓΚΟΛ: Από γύρισμα του Μαρτίνεθ ο Μίλιτς με κεφαλιά ανοίγει το σκορ (1-0).
18’ Κάθετη πάσα του Μαρτίνεθ, γύρισμα του Κίκε, ο Κουρέλλας από πλάγια θέση κάνει το σουτ και η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
20’ Σουτ του Ντιατά μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
39’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τσόπελα κεφαλιά του Τζέκου και 1-1.
43’ Γύρισμα του Τσερκέζου στον Μαρτίνεθ, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
50’ Σουτ του Χαλκιαδάκη αποκρούει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
67’ Φάουλ του Μαρτίνεθ μπλοκάρει ο Πρίφτη.
70’ Φάουλ του Τιάγκο Σίλβα άουτ.
78’ Σέντρα του Τσερκέζου απομάκρυνε ο Τσόπελας, σουτ του Κουρέλλα άουτ.
85’ Φάουλ του Μπιτέλη, κεφαλιά του Τζέκου, στην πλάτη της άμυνας ο Ντιατά με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
87’ Σουτ του Νικόλτση άουτ.
90+1’ ΓΚΟΛ: Ο Μαρτίνεθ σε εκτέλεση φάουλ στρώνει την μπάλα στον Τσερκέζο, που με σουτ κάνει το 2-1.

Διαιτητής: Δημητρόπουλος (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Κουράκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)-Νικολάδος (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Μάιγκα (32’), Σελινιωτάκης (62’), Κισκαμπάνης (66’), Γκούμας (74’), Τσερκέζος (90+2′)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Σελινιωτάκης, Κουρέλλας, Γκούμας, Ψιάνος (52’ Τιάγκο Σίλβα), Μαρτίνεθ, Κίκε (67’ Νικόλτσης), Μίλιτς (75’ Μάντζης), Στογιάνοφ.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτη, Καραγιάννης, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ζδράβος, Σμίλτος, Ντεμπελέ (38’ Τζέκος), Μπιτέλης, Κρητικός (38’ λ.τρ. Τσόπελας), Χαλκιαδάκης (77’ Ντάνκουα), Ντιατά.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Η τοποθέτηση του προπονητή του Κισσαμικού Σπύρου Μπαξεβάνου μετά το τέλος της αναμέτρησης  με την Αναγέννηση Καρδίτσας στη συνέντευξη Τύπου: «Είπαμε μετά το παιχνίδι με τη Σπάρτη που πήραμε έναν πολύτιμο βαθμό για εμάς ότι αυτό ήταν ένα παιχνίδι που το θέλαμε πάρα πολύ και νομίζω ότι φάνηκε κι από τον τρόπο που μπήκαμε στο πρώτο ημίχρονο, στα πρώτα 35 λεπτά, όπου παίζαμε καλά, είχαμε την πλήρη υπεροχή, δημιουργήσαμε τις καταστάσεις, είχαμε πετύχει το γκολ και μπορούσαμε να έχουμε τελειώσει και το παιχνίδι εκεί πέρα πιο νωρίς. Από τη στιγμή που μπήκε το γκολ (το 1-1) στο 39’ νομίζω ότι φάνηκε και η πίεση που είχαν τα παιδιά μέσα στον αγωνιστικό χώρο από το να θέλουν τόσο πολύ τη νίκη. Νομίζω ότι πάθαμε “μπλακ-άουτ” από εκεί και πέρα και φάνηκε νομίζω και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου είχαμε μία υπεροχή, τελείως ανούσια βέβαια χωρίς να δημιουργούμε τις καταστάσεις στην αντίπαλη εστία. Το σημαντικό είναι ότι η ομάδα το πίστεψε, τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και να τους δώσω συγχαρητήρια και επιβραβεύτηκαν στις καθυστερήσεις με ένα γκολ του Δημήτρη (Τσερκέζου), ο οποίος μας έχει δώσει κι άλλους βαθμούς και μας τους έδωσε και σήμερα. Πάντως η προσπάθεια είναι συλλογική, όλοι μαζί κερδίζουμε, όλοι μαζί χάνουμε. Είναι ένα παιχνίδι που μας δίνει καινούριο αέρα για τη συνέχεια και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, αλλά επαναλαμβάνω ότι αυτή η ομάδα δεν είναι γι’ αυτή τη βαθμολογική θέση που βρίσκεται, είναι για κάτι παραπάνω. Αυτό που μας ενδιαφέρει εμάς είναι να συνεχίσουμε, να βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά, να δούμε το επόμενο παιχνίδι με τον Αιγινιακό, όπου κι εκεί πέρα ο Αιγινιακός “καίγεται” για τους βαθμούς, να πάρουμε κι από εκεί ό,τι καλύτερο μπορούμε. Συγχαρητήρια και πάλι στους παίκτες μου, όλους από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο που μπήκε αλλαγή, για την προσπάθεια. Να ευχηθώ στην ομάδα της Καρδίτσας, που έδειξε ειδικά μετά το 35’ μία πολύ καλή εικόνα, καλή συνέχεια και να πετύχει κι αυτή τους στόχους που έχει θέσει στην κατηγορία».
Για το αν το άγχος υπήρχε με δεδομένο ότι ήταν μονόδρομος η νίκη λόγω των δύο εκτός έδρας αγώνων που ακολουθούν, ώστε να έχει η ομάδα ένα “μαξιλαράκι ασφαλείας” από τη ζώνη του υποβιβασμού: «Αυτό ήταν να μπορέσουμε από τη ζώνη του υποβιβασμού να απέχουμε όσο το δυνατόν περισσότερο, γιατί σου δίνει μεγαλύτερη σιγουριά στο να παίζεις. Αυτό ήταν που μας έδωσε σήμερα αυτή η νίκη και πιστεύω ότι θα μας φανεί και στη συνέχεια και μέσα στον αγωνιστικό ρυθμό που θα έχουμε και μέσα στη βαθμολογική συγκομιδή που είναι το πιο σημαντικό για τις ομάδες».

Ηρωικός ο Εργοτέλης, δεν παρατάει την μάχη της σωτηρίας! Η ομάδα του Γιώργου Μακράκη κέρδισε το Κορωπί με 72-69 στο Λίντο και συνεχίζει να ελπίζει, στην Β' Εθνική μπάσκετ.

Διαιτητές: Καρακάσης, Λογοθέτης.

Τα δεκάλεπτα: 10-12, 35-31 (ημίχ.), 55-42, 72-69.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Μακράκης): Γεωργούτσος 15, Καρακωνσταντάκης 5 (1), Σταράκης 6 (2), Βερτούδος 17 (1), Χουχούμης 18 (4), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Σαρρής 2, Καραλής 9 (1).

ΚΟΡΩΠΙ (Σ. Κατσούνης): Αγόρης 12 (4), Καραδολάμης 8, Κερασοβίτης 14 (2), Αμπάρας 2, Αγγελόπουλος, Νταλλής 9, Σταθόπουλος 20 (1), Μαύρος 2.

Ιωνικός-Εργοτέλης

Με ανακοίνωση της η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 εκφράζει τα θερμά της συλλυπητήρια στο Νίκο Συριγωνάκη για το θάνατο του πατέρα του.

H συλλυπητήρια ανακοίνωση της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 αναφέρει:

Το Δ.Σ. της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια στο μέλος του Δ.Σ. και μέτοχο της ΠΑΕ  Νίκο Συριγωνάκη για το θάνατο του πατέρα του.

Αντιπροσωπεία της διοίκησης, θα παραστεί στην κηδεία, για να εκφράσει συλλυπητήρια στους οικείους του εκλιπόντος.

Η κηδεία θα γίνει τη Δευτέρα (27/3) στους Ζωφόρους στις 3μμ.

Το Ηράκλειο, πάλεψε για τη νίκη στην Καβάλα, αλλά τελικά γονάτισε στο τέλος και γνώρισε την ήττα με 69-65 για το πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ.

Το Ηράκλειο τουλάχιστον κράτησε τη διαφορά , καθώς είχε κερδίσει με 81-76 στον αγώνα του πρώτου γύρου.

Η ομάδα του Γιάννη Βισκαδουράκη, προσπαθεί να μπεί στα πλέι-άουτ για να διεκδικήσει τη σωτηρία της.

Δεκάλεπτα: 21-19,  42-32 (ημίχρονο), 54-44, 69-65

ΚΑΒΑΛΑ (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 8, Κελαϊδής 13 (1), Μάζουρτσακ 18 (2), Σαββίδης, Μανάκας, Κυριακού, Κουμλέλης 5 (1), Γκέλιος 9 (1), Μούκας 3 (1), Αναστασάκης, Ντιαλό, Σκλήβας 13.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Βισκαδουράκης): Πάνου, Λόλας 5, Παπαδάκης 1, Τσερκιτζόγλου 7 (1), Μαραγκάκης 3, Κουπίδης 13 (1), Πετράκης 10 (1), Γουμενάκης, Λιανός 11, Πάλλης 6, Λάτοβιτς 9.

ΓΣΛ-Χολαργός

Η ημέρα εθνικής εορτής δεν εμπόδισε το Νίκο Παπαδόπουλο να περάσει το απόγευμά του στο ΒΑΚ, παρακολουθώντας την αναμέτρηση του ΟΦΗ ’94 με την Αναγέννηση (2-0). Έχει επισημανθεί άλλωστε ότι από την πρώτη στιγμή που ανέλαβε τα καθήκοντά του στον ΟΦΗ, ο τεχνικός ηγέτης της ομάδας είναι ο πιο πιστός στα παιχνίδια των ομάδων υποδομής, θέλοντας να έχει προσωπική άποψη για τα ταλέντα του συλλόγου. Μάλιστα, έδειχνε πολύ ικανοποιημένος για τους 15χρονους που κάνουν τα πρώτα τους βήματα σε επίσημα παιχνίδια με τη φανέλα του ΟΦΗ ’94. Στη φωτογραφία ο Νίκος Παπαδόπουλος δίπλα στο γενικό αρχηγό της ΠΑΕ, Κώστα Ζερβάκη και τον γενικό διευθυντή της Ακαδημίας, Γιάννη Κουτεντάκη.

Σε ότι αφορά στο παιχνίδι, με αρκετά νέα παιδιά που προέρχονται από το τμήμα Κ15 της Ακαδημίας (γεν. 2002) στη σύνθεσή του, ο ΟΦΗ ’94 επέστρεψε  στις νίκες, επικρατώντας με 2-0 της Αναγέννησης Δυτικών Προαστίων στο ΒΑΚ. Καλή εμφάνιση από τους πιτσιρικάδες, κυρίως στο β’ ημίχρονο, με τον Ζαχαρία Νοικοκυράκη να μένει ικανοποιημένος από την παρουσία της ομάδας του.

Τη δεύτερη συμμετοχή τους με τη φανέλα του ΟΦΗ ’94 έκαναν ο επιθετικός Μάνος Αλεξάκης (σκόραρε και το πρώτο του γκολ) και ο μέσος Ανδρέας Ροδίτης ενώ ντεμπούτο έκαναν ο τερματοφύλακας Χρήστος Νεοκοσμίδης και ο αμυντικός Σήφης Κλώντζας. Επίσης στην 18άδα ήταν ο αμυντικός Γιάννης Μανιουδάκης ενώ αρκετά ακόμα παιδιά αναμένεται να χρησιμοποιηθούν στις δύο αγωνιστικές που απομένουν για την ολοκλήρωση της Β2 ΕΠΣΗ, παίρνοντας το βάπτισμα του πυρός.

Αναφορικά με το σημερινό παιχνίδι, ο ΟΦΗ ’94 είχε στο α’ ημίχρονο τη σημαντικότερη ευκαιρία του να ανοίξει το σκορ με τον Κουτεντάκη να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας στο 40’ ενώ είχε και μια καλή φάση με τον Αλεξάκη. Η Αναγέννηση που στάθηκε καλά στο α’ ημίχρονο απείλησε με μία κεφαλιά του Παπαδάκη να περνά άουτ από την εστία του Νεοκοσμίδη.

Στο β’ ημίχρονο ο ΟΦΗ ’94 ανέβασε την απόδοσή του και έφτασε δύο φορές στο γκολ, με δημιουργό τον Τίτο Κουτεντάκη. Ο αρχηγός του ΟΦΗ ’94 έκανε ωραία ενέργεια από αριστερά στο 50’ και έστρωσε στο Λαζίδη, που ξεμαρκαρίστηκε ωραία και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ενώ στο 77’ πάλι ο Κουτεντάκης έβγαλε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, με τον Αλεξάκη να κάνει με κεφαλιά το 2-0. Σε αυτό το διάστημα ο ΟΦΗ ’94 έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και δημιούργησε και άλλες φάσεις, με κυριότερη ένα δοκάρι σε σουτ του Κουρίνου.

ΟΦΗ ’94: Νεοκοσμίδης, Τζωρτζάκης, Κουρίνος (79’ Κλώντζας), Μηλιαράκης, Κουγιουμουτζής, Βολτυράκης, Παπαδάκης Στ., Βρεττός (82’ Κλώντζας), Αλεξάκης, Μαρινάκης (46’ λ.τ. Λαζίδης), Κουτεντάκης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Σπυριδάκης, Στυλιανάκης, Τσαφαντάκης, Χαλλιαδάκης, Πλαϊτης, Μαυρογιάννης, Σιαφάκας, Μαυράκης, Παπαδάκης, Μανωλιός, Γεωργιάδης

Ενα πολύ σημαντικό παιχνίδι για τη σωτηρία δίνει την Κυριακή (26/03, 15:00), ο Πλατανιάς.

Υποδέχεται την Αναγέννηση Καρδίτσας και θέλει τη νίκη, για να κλειδώσει την σωτηρία στην Football league.

Το πρωί του Σαββάτου με την προπόνηση στο Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της ομάδας των Χανίων για το σημαντικό παιχνίδι.

Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν, αφού ο Μπουγαΐδης τέθηκε κανονικά στη διάθεση του Σπύρου Μπαξεβάνου.

Η αποστολή του Κισσαμικού είναι η εξής:

Λαζαρίδης, Πολίτης, Παντελάκης, Μπουγαΐδης, Σελινιωτάκης, Τσερκέζος, Τσοντάκης, Κουρέλλας, Γκούμας, Ψιάνος, Τιάγκο Σίλβα, Μαρτίνεθ, Κίκε, Θέος, Νικόλτσης, Μάντζης, Στογιάνοφ, Μίλιτς.

Η Λαμία βρέθηκε πίσω στο σκόρ κόντρα στον ΑΟΧανιά, αλλά η αποβολή σε βάρος των φιλοξενουμένων, απο το 22 (!) λεπτό του αγώνα, άλλαξε τα δεδομένα του αγώνα.

Σα να μην έφτανε αυτό, ήρθε και το πέναλτι με χέρι του Τσοκάνη, ο οποίος "έπιασε" τη μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Βασιλόγιαννης δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 50' με την κεφαλιά του Φερφελή και η Λαμία, παρά την πολύ μέτρια εμφάνιση της επέστρεψε στις νίκες, μετά το "Χ" με την Ελευσίνα και την ήττα στα Τρίκαλα.

Η Λαμία επικράτησε 2-1 του ΑΟ Χανιά για την 23η αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League και έκανε το "έντεκα στα έντεκα" εντός έδρας. "Χρυσή" αλλαγή ο "ξεχασμένος" Φερφελής, με παίκτη λιγότερο από το 22' η ομάδα των Χανίων.
Το 2-1 επί του ΑΟΧ ήρθε με ανατροπή. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ανδρέα Σταματή, τον πρώτο τους σκόρερ, στο 20'. Η αποβολή του Βασιλείου δύο λεπτά μετά αποδείχθηκε καθοριστική. Στο 26' ο Βασιλόγιαννης έφερε το παιχνίδι στα ίσια με πέναλτι, το οποίο υποδείχθηκε σωστά για χέρι του Τσουκάνη.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 50' με την κεφαλιά του Φερφελή. Στα λεπτά που ακολούθησαν η Λαμία σπατάλησε ένα σωρό ευκαιρίες για να "καθαρίσει" το ματς, αλλά δεν αξιοποίησε καμία. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, δίκαια έφτασαν στο τρίποντο, ενώ ο ΑΟΧ υπέστη δεύτερη διαδοχική ήττα, ύστερα από αυτή με τον ΟΦΗ.
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Φαλτάκας, Στεφούλης (Γρεβενών)
ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Παπαργυρίου, Βαλιός (74' Αυγενικού), Χριστοφιλέας, Μπλάζιτς (30' λ. τρ. Ρότσα), Όμο, Καραγιάννης, Βασιλόγιαννης, Ματσούκας (46' Φερφελής), Βάντερσον.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παντέλης): Γεωργίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Βασιλείου, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Λάσκαρης (71' Κοζάκης), Αποστολόπουλος (79' Γεωργακόπουλος), Βανκεβάι, Σταματής (85' Αφράτης).