Σάκος του μποξ η Σπάρτη για τον ΟΦΗ (6-1)

28 May 2017 Written by

Σκορ και θέαμα πρόσφερε ο ΟΦΗ στο πρότελευταίο φετινό εντός έδρας του παιχνίδι. Μπροστά σε 2 χιλιάδες θεατές στο Γεντί Κουλέ κέρδισε με 6-1 τη Σπάρτη. Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής καθώς ο αντίπαλος κατέβηκε στο Ηράκλειο με 13 παίκτες και περιορίστηκε σε ρόλο κομπάρσου στο παιχνίδι.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος είχε την ευκαιρία να κάνει αλλαγές, να δώ σει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έπαιξαν πολύ στο πρωτάθλημα, αλλά και σε κάποια νέα παιδιά όπως ο Βρεττός και ο Μπουρσέλης.

Το 6-1 του ΟΦΗ επί της Σπάρτης είναι η μεγαλύτερη σε έκταση νίκη του ΟΦΗ.

Μάνος και Κώτσιος οι σκόρερ του ΟΦΗ σε ένα ανοιχτό πρώτο 45λεπτο και οι Χαντί, Βουό, Αντουκόρ και Χίσι στην επανάλληψη. Ο ΟΦΗ είχε και ένα δοκάρι με τον Μιλοσάβλιεφ, αλλά και πολλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ σε ένα παιχνίδι, που ήταν παράσταση για ένα ρόλο.

Η Σπάρτη πέτυχε το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις με τον Φράγκο.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).

Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Αναστασάκης (Χανίων).

ΟΦΗ: Δαύκος, Κώτσιος, Μιλοσάβλιεφ (76' Μπουρσέλης), Οστοιτς, Βουό (59' Βρεττός), Χαντί, Μάνος, Χίσι, Αντουκόρ, Κιάσσος, Βαλλιάνος (69' Κοιλιάρας).

Στον πάγκο οι: Στρέζος, Πάγκαλος, Βρετός, Μπουρσέλης, Κοιλιάρας, Ογκμποε, Ράντι.

Σπάρτη: Κραβαρίτης, Γιαννίτσης, Μπανούσης, Οικονομόπουλος, Μπουντόπουλος, Ηλιόπουλος, Λώττας, Κατσίκης, Κορνέζος, Χαδιάρης, Φράγκος.

Στον πάγκο οι: Μελισσας, Κορνέζος.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

-Αλλαγή της τελευταάις στιγμής στη Σπάρτη. Αντί του Καρτσαμπά που αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο ζέσταμα, μπήκε ο Κορνέζος.

-Βρεγμένο απο τη δυνατή βροχή, το τερέν στο Γεντί Κουλέ.

-Με 13 παίκτες στο Ηράκλειο η Σπάρτη. Ενώ ο Καρτσαμπάς που είχε δηλωθεί να ξεκινήσει ένοιωσε ενοχλήσεις στο ζέσταμα και έμεινε τελικά εκτός και αυτός. Τον αντικατέστησε ο Κορνέζος. Ουσιαστικά με 12 μάχιμους η ομάδα της Σπάρτης στο παιχνίδι.

3' Η πρώτη φάση του ΟΦΗ. Σουτ του Βουό μέσα στην περιοχή, έδιωξε πάνω απο τη γραμμή ο Γιαννίτσης.

8' Απευθείας φάουλ του Λώττα, διώχνει σε κόρνερ ο Δάφκος. Πρώτη φάση για τη Σπάρτη.

ΣΧΟΛΙΟ: Μονόλογος του ΟΦΗ απο το ξεκίνημα του αγώνα, απέναντι σε μια ομάδα, που κατέβηκε στο Ηράκλειο, με σύνθεση ανάγκης. Χίσι, Αντουκόρ, Δάφκος, Οστοιτς, τα νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα του ΟΦΗ. Στον πάγκο και οι Μπουρσέλης και Βρεττός, οι οποίοι αναμένεται να πάρουν χρόνο συμμετοχής.

15' Σουτ του Μουντόπουλου απο τα όρια της περιοχής, έδιωξε τη μπάλα ο Δάφκος.

16' Ο γκολκήπερ της Σπάρτης πρόλαβε την τελευταία στιγμή τον Μιλοσάβλιεφ, που έφυγε μόνος και πεταξε τη μπάλα μπροστά, αλλά για λίγο δεν πρόλαβε να βγεί μόνος με τα δίχτυα.

21' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Μετά απο φάση διαρκείας και διαδοχικά σουτ απο τους Μάνο και Βουό, ο Μάνος φαίνεται να είναι ο τελευταίος που σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).

28' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Φάουλ του Μιλοσάβλιεφ απο πλάγια, καρφωτή κεφαλιά του Κώτσιου, η μπάλα στα δίχτυα (2-0).

30' Καλή στιμή για τη Σπάρτη με τον Μπουντόπουλο να πλασάρει άουτ μέσα απο την περιοχή.

32' Απαντάει ο ΟΦΗ με τον Χαντί, ο οποίος πλασάρει λίγο άουτ μεν εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα.

34' Δοκάρι για τον ΟΦΗ: Εκπληκτική φάση για τον ΟΦΗ με τον Βουό να βγάζει κάθετη για τον Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος "σκάβει" τη μπάλα πάνω απο τον τερματοφύλακα, αλλά αυτή σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

36' O Kιάσσος βγάζει για το Μάνο, ο οποίος σουτάρει ο γκολκήπερ διώχνει, στην επαναφορά ο Μάνος ανατρέπεται, αλλά ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

37' Κίτρινη κάρτα στον Μάνο.

41' Νέα μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με τον Χαντί, μετά απο εξαιρετική προσπάθεια του Βουό, να πλασάρει άουτ απο το σημείο του πέναλτι.

ΣΚΟΡ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 2-0

ΣΧΟΛΙΟ: Oπως αναμενόταν εύκολο το απόγευμα για τον ΟΦΗ, ο οποίος προσπαθεί να προσφέρει σκορ και θέαμα στους φιλάθλους του, που είναι περίπου 2 χιλιάδες στο Γεντί Κουλέ. Απο τη μια ο κακός καιρός (βροχή) απο την άλλη η έλλειψη βαθμολογικού ενδιαφέροντος, δεν έφεραν τον κόσμο στο γήπεδο. Μάνος και Κώτσιος οι σκόρερ του ΟΦΗ σε ένα ανοιχτό πρώτο 45λεπτο, που θα μπορούσαν να έχουν μπεί και άλλα γκολ. Το παιχνίδι προσφέρεται ώστε να δώσει ο τεχνικός του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος, ευκαιρίες και σε κάποια νέα παιδιά, όπως ο Βρεττός και ο Μπουρσέλης.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

47' Σουτ του Κιάσσου, εντυπωσιακή επέμβαση σε κόρνερ του γκολκήπερ της Σπάρτης.

48' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Ο γκολκήπερ της Σπάρτης έδιωξε το ψηλοκρεμαστό του Μιλοσάβλιεφ και ο Χαντί με κοντινή κεφαλιά, έκανε το 3-0.

50' Κίτρινη κάρτα στον Χαδιάρη.

53' Σουτ του Χαντί απο το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.

57' To 4-0 για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Βαλλιάνου, προβολή του Βουό, η μπάλα στα δίχτυα.

59' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βουό δίνει τη θέση του στον Βρεττό. Χειροκρότημα και για τον πιτσιρικά, αλλά και για τον Βουό, που ήταν απο τους καλύτερους του ΟΦΗ.

ΣΧΟΛΙΟ: Σκορ και θέαμα απο τον ΟΦΗ, στο προτελευταίο φετινό του παιχνίδι στο Γεντί Κουλέ. 4-0 τη Σπάρτη και καλό ποδόσφαιρο απο την κρητική ομάδα, απέναντι όμως σε ένα αδύναμο αντίπαλο.

Απο ένα γκολ μέχρι τώρα οι Μάνος, Κώτσιος, Χαντί και Βουό.

63' Κίτρινη κάρτα στον Χίσι.

66' Το 5-0 για τον ΟΦΗ. Κόρενρ του Μιλοσάβλιεφ και ο Αντουκόρ με σούτ μέσα απο την περιοχή γράφει το 5-0.

69' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. O Koιλιάρας στη θέση του Βαλλιάνου.

76' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπουρσέλης στην θέση του Μιλοσάβλιεφ.

77' Σούτ του Χίσι η μπάλα άουτ.

84' Το 6-0 για τον ΟΦΗ. Ο Χαντί εκτέλεσε πλασαριστά το φάουλ για τον Χίσι, ο οποίος μεδυνατό σούτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

85' Κίτρινη κάρτα στον Χαντί.

88' Κίτρινη κάρτα στον Ηλιόπουλο.

+90 Το 6-1 για τη Σπάρτη απο τον Φράγκο.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 6-1

Read 2651 times Last modified on Tuesday, 30 May 2017 16:07