Με ισοπαλία, ξεκίνησε τα φιλικά στο Καρπενήσι ο ΟΦΗ!

09 Aug 2017 Written by

Στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι στο Καρπενήσι, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 με την Παναχαική, με την οποία θα τεθεί φέτος αντιμέτωπος στην Football league.

Ο Νίκος Παπαδόπουλος, χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές ενδεκάδες και έβγαλε τα πρώτα συμπεράσματα του για τον ΟΦΗ της φετινής χρονιάς, αν και είναι ακόμη πολύ νωρίς καθώς η κρητική ομάδα, έχει κάνει ουσιαστικά μια εβδομάδα προετοιμασία και έχει μπροστά της δυο μήνες (!) μέχρι να ξεκινήσει το πρωτάθλημα.

Η Παναχαική προηγήθηκε δυο φορές με τον Μωραίτη (16’, 31’), αλλά ο ΟΦΗ ισοφάρισε με τους Μάνο (21’) και Λεάλ (πεν. 73’).

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για τον ΟΦΗ, αυτό με τα Τρίκαλα το Σάββατο 12 Αυγούστου.

H ενδεκάδα  του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο: Στρέζος, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Ποτουρίδης , Κομεσίδης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Χαντί, Περογαμβράκης, Μάνος και Ογκμποε.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο: Δερμιτζάκης, Σιώπης, Μονιάκης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης (68' Νηστικάκης), Νάστος (63' Πλευράκης), Ορτέγκα, Κουσκουνάς, Λεάλ, Οικονόμου (76' Κοντογιάννης), Μάρτος.

H ενδεκάδα της Παναχαικής: Σούλης, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Πολυχρόνης, Λουμπαρδέας, Μουστακόπουλος, Αντωνακόπουλος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Μωραϊτης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

6’ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, στο φιλικό με την Παναχαική. Σέντρα του Χαντί, κεφαλιά του Μάνου, ο γκολκήπερ της Παναχαικής, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

9’ Απαντάει η Παναχαική. Σούτ του Μωραίτη, μπλοκάρει ο Στρέζος.

11’ Νέα καλή στιγμή για την Παναχαική. Κεφαλιά του Μωραίτη, η μπάλα λίγο άουτ.

16’ Το 0-1 για την Παναχαική. Διαγώνια μπαλιά του Φωτάκη και ο Μωραίτης με πλασέ έκανε το 0-1.

21’ Ο ΟΦΗ ισοφαρίζει. Κόρνερ του Πουρτουλίδη, ο  Μάνος, στην καρδιά της άμυνας της Παναχαικής, κάνει το 1-1. Το πρώτο γκολ της σεζόν για τον ΟΦΗ, από τον παίκτη-έκπληξη της προηγούμενης χρονιάς!

31’ Το 1-2 για την Παναχαική. Ο Μωραίτης ξεπερνάει την αντίσταση του Ποτουρίδη και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

44’ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σούτ του Περογαμβράκη, η μπάλα λίγο άουτ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-2

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Νέα ενδεκάδα για το Νίκο Παπαδόπουλο, ο οποίος κράτησε μόνο τους Νάστο και Ποτουρίδη.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο: Δερμιτζάκης, Σιώπης, Μονιάκης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Νάστος, Ορτέγκα, Κουσκουνάς, Λεάλ, Οικονόμου, Μάρτος.

Νέα ενδεκάδα και για την Παναχαική στο δεύτερο ημίχρονο.

52' Καλή στιγμή για την Παναχαική στην κόντρα με τον Γκέσιο να πλασάρει και το Μονιάκη να διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή τέρματος.

62’ Πλασέ του Γκέσιου, έδιωξε ο γκολκήπερ του ΟΦΗ Δερμιτζάκης.

73’ Ο ΟΦΗ κερδίζει πέναλτι με τον Λεάλ. Το εκτελεί ο ίδιος και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και ο ΟΦΗ ισοφαρίζει σε 2-2.

80’ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Κουσκουνάς βρήκε το Λεάλ ο οποίος σούταρε, αλλά ο γκολκήπερ της Παναχαικής, μπλόκαρε.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2-2

Read 2320 times Last modified on Sunday, 13 August 2017 00:14