KORTS SKAI 340x150

Τα τηλεοπτικά παιχνίδια του ΟΦΗ

10 Jan 2017 Written by

Του Γιώργου Κορτσιδάκη

ΟΦΗ, Αρης και ...λίγο Λαμία, είναι οι "αγαπημένες" ομάδες της ΕΡΤ-3 για της τηλεοπτικές μεταδόσεις των αγώνων της Β' Εθνικής.

Οπως φαίνεται καθαρά, απο τις μέχρι σήμερα μεταδόσεις, η κρατική τηλεόραση δείχνει μια έμφαση στα παιχνίδια του ΟΦΗ και του Αρη και για τις τηλεοπτικές μεταδόσεις, καθώς οι δυο αυτές ομάδες λόγω δυναμικής και κόσμου, είναι τα μεγάλα ονόματα της κατηγορίας.

Ενώ η ευαισθησία στον Αρη απο την ΕΡΤ-3 έχει να κάνει και με την έμφαση του καναλιού στην Θεσσαλονίκη.

Η τρίτη ...προτίμηση της κρατικής τηλεόρασης, για τις τηλεοπτικές μεταδίσεις της  Β' Εθνικής  είναι η Λαμία και ακολουθούν τα Τρίκαλα και ο Απόλλων Σμύρνης.

Σύμφωνα με τις τελευταίες ανακοινώσεις της Football league για τα τηλεοπτικά παιχνίδια των επόμενων αγωνιστικών, δεν θα καλυφθεί τηλεοπτικά το παιχνίδι Αχαρναικός-ΟΦΗ, που θα γίνει την Κυριακή στις 3μμ στο Μενίδι για την 10η αγωνιστική της Football league.

Οπως ανακοίνωσε η διοργανώτρια αρχή τηλεοπτικά απο την ΕΡΤ-3 θα είναι τα παιχνίδια Αγροτικός Αστέρας-Αρης (14/1 3μμ) και Πανσερραικός-Λαμία (15/1, 5μμ). 

Αντίθετα, τηλεοπτικό θα είναι το παιχνίδι του ΟΦΗ με τον Απόλλωνα Σμύρνης που θα γίνει την Τετάρτη 18 Ιανουαρίου (3μμ), για την 11η αγωνιστική.

Στην ίδια αγωνιστική, θα καλυφθεί τηλεοπτικά το παιχνίδι Αρης-Πανσερραικός (18/1, 5μμ).

Τηλεοπτικό θα είναι και το παιχνίδι του ΟΦΗ με τη Λαμία, που θα γίνει το Σάββατο 21/1 (3μμ). Στην ίδια αγωνιστική θα καλυφθεί τηλεοπτικά το παιχνίδι Αχαρναικός-Αρης (22/1, 5μμ).

Τέλος, τηλεοπτικό είναι και το παιχνίδι Ξάνθη-ΟΦΗ για το Κύπελλο Ελλάδος (11/1, 3μμ), αλλά αυτή τη φορά απο το ΟΤΕ-TV που έχει τα τηλεοπτικά δικαιώματα της διοργάνωσης

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις σε 10, 11η και 12η αγωνιστική της Football league:

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

Σάββατο 14 Ιανουαρίου

15:00 Αγροτικός Αστέρας – Άρης (ΕΡΤ3)

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

15:00 Καλλονή – Απόλλων Σμύρνης

15:00 Αχαρναϊκός – ΟΦΗ

15:00 Κισσαμικός – Πανελευσινιακός

15:00 Αιγινιακός – Τρίκαλα

15:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Χανιά

15:00 Παναιγιάλειος-Πανθρακικός

15:00 Καλλιθέα – Σπάρτη

17:00 Πανσερραϊκός – Λαμία (ΕΡΤ3)

To πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

Τετάρτη 18 Ιανουαρίου (15:00)
Απόλλων Σμύρνης- ΟΦΗ (ΕΡΤ3)
Πανελευσινιακός -Καλλονή
Λαμία -Αχαρναϊκός
Τρίκαλα -Κισσαμικός
Άρης -Πανσερραϊκός (17:00, ΕΡΤ3)
ΑΟ Χανιά -Αιγινιακός
Πανθρακικός -Αγροτικός Αστέρας
Καλλιθέα -Αναγέννηση Καρδίτσας
Σπάρτη -Παναιγιάλειος

To πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
Σάββατο 21 Iανουαρίου 

ΟΦΗ- Λαμία (15:00, ΕΡΤ3)

Κυριακή 22 Ιανουαρίου (15.00)

Πανελευσινιακός Απόλλων Σμύρνης
Καλλονή Τρίκαλα
Κισσαμικός - ΑΟ Χανιά
Πανσερραϊκός Πανθρακικός
Αιγινιακός Καλλιθέα
Αγροτικός Αστέρας Σπάρτη
Παναιγιάλειος Αναγέννηση Καρδίτσας

Αχαρναϊκός - Άρης (22/01, 17:00, EΡΤ3)

Read 754 times Last modified on Sunday, 15 January 2017 00:31
Rate this item
(0 votes)

Νεότερα Άρθρα

Stoiximatistirio